سالیدورکس , Solidworks

آموزش سالیدورکس درس ۱ (محیط PART)

گروه طراحی 20  آموزش نرم افزار سالیدورکس (SolidWorks) را به صورت تخصصی و گام گام جهت استفاده تمامی هنرجویان در هر سطحی حتی بدون داشتن هیچگونه تجربه کاری آماده کرده است.شما میتوانید پس از مطالعه و انجام هر درس و... مشاهده توضیحات کامل »
سالیدورکس , Solidworks

معرفی محیط های سالیدورکس (Solid Works)

محیط‌ های سالیدورکس نرم‌افزار سالیدورکس دارای ۳ محیط اصلی می‌باشد که عبارتند از: قطعه (Part) مونتاژ (Assembly) نقشه‌کشی (Drawing) محیط قطعه(Part) هر سیستم مکانیکی از قطعات و اجزا مختلفی تشکیل یافته‌است. برای طراحی یک مکانیزم به صورت کامل بایستی ابتدا… مشاهده توضیحات کامل »

طراحی و نقشه کشی صنعتی

نقشه کشی صنعتی و جایگاه آن در صنعت

نقشه کشی صنعتی و جایگاه آن در صنعت نقشه کشی صنعتی همان زبان تکنیک یا زبان صنعت است .زبانی که تراوش فکر مهندسان و طراحان را به تصویر می کشد . مهارت نقشه خوانی و نقشه کشی در مهندسی مانند… مشاهده توضیحات کامل »

طراحی و نقشه کشی صنعتی

استانداردهای نقشه کشی صنعتی

استانداردهای نقشه کشی صنعتی نخستین موسسه ملی استاندارد در سال۱۹۰۲در انگلستان وسپس در۱۹۱۶ در هلند و ۱۹۱۷ درآلمان تاسیس شد. بدنبال آن استاندارد DIN که استاندارد صنعتی آلمان است گسترش پیدا کرد، و در زمینه نقشه کشی صنعتی فعالیت وسیعی… مشاهده توضیحات کامل »

طراحی و نقشه کشی صنعتی

آینده فارغ التحصیلان رشته نقشه کشی صنعتی

 فارغ التحصیلان این رشته چه خواهند کرد آینده فارغ التحصیلان رشته نقشه کشی صنعتی چگونه خواهد بود! بدیهی است با گسترش صنایع ترسیم و خواندن نقشه اهمیت فوق العاده ای پیدا میکند و امروزه وجود افرادی که فن نقشه کشی… مشاهده توضیحات کامل »

طراحی و نقشه کشی صنعتی

تاریخچه نقشه کشی صنعتی

  تاریخچه مختصری از نقشه کشی صنعتی بشراززمانهای بسیار کهن کم وبیش شکلهایی بنام نقشه ترسیم مینموده است. از جمله مصریان قدیم برای ساختن بناهای عظیمی نظیر اهرام ثلاثه  مصر از انها استفاده نموده است. از طرف دیگر نقشه های… مشاهده توضیحات کامل »

سالیدورکس , Solidworks

آشنایی با نرم افزارهای طراحی و مهندسی

نرم افزارهای طراحی، مهندسی و نقشه کشی در این بخش مطالبی در خصوص آشنایی با برخی از نرم افزارهای متداول در طراحی و نقشه کشی ارائه شده است. هدف از مطالب این بخش ایجاد آشنایی و اطلاع رسانی به آن… مشاهده توضیحات کامل »